Gezi Rehberi

Uluyayla

İlçe merkezine 27 km uzaklığında bulunan bu yayla serin havası,soğuk suyu ve yeşilliği ile insanı buraya çağırmaktadır. Yaylaya ulaşır ulaşmaz burada bulunan rengarenk çiçekleri ve doğal güzellikleri siz karşılamaktadır.

Burada yaban hayatta da şahit olabilirsiniz. Özellikle domuz çok bulunur. Her yaz mevsiminde Ağustos ayı içerisinde şenlikler yapılmaktadır. buraya yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız.

Ulukaya Şelalesi

İlçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Ulukaya Köyünde bulunur. Şelale 10 metre genişliğinde bir kaya içinde çıkıyor. 20 metre yükseklikten dans eder gibi yere dökülüyor. Şelalenin döküldüğü yerde 30-40 metre genişliğinde bir gölet oluşmuş.

Buraya gelip bu şelalenin oluşturduğu manzarayı kesinlikle görmelisiniz. Daha 50-100 metre uzaktan gelirken bile suyun sesini duyup vücudunuzda serinliği hissediyorsunuz. Burası yaz mevsiminde suyu bazen azalmakta fakat kış mevsiminde Çağlayan gibi akmaktadır.

Ardıç Yaylası

İlçe merkezine 33 km uzaklığındadır. Burada birçok Ardıç kuşunun bulunmasından dolayı yayla isimi Ardıç yaylası olmuştur. burada kar yaklaşık olarak 6 ay yerde kalmaktadır. Özellikle buraya gitmek için doğru zaman Haziran Ekim ayı arasıdır.

Gezen Yaylası

İlçe merkezine bağlı Kumluca beldesinde bulunur. Diğer yaylalara göre biraz küçük olan bu yayla görülmeye değer bir yerdir. Yayla ardıç yaylasına yaklaşık 8 km uzaklıktadır.

Konum

Ulus, Bartın, Türkiye