Açıklama

Canlı Balık Restaurant Mustafa Amca’nın Yeri

“KUŞAKTAN KUŞAĞA GEÇEN TECRÜBE VE KALİTELİ HİZMET”

3000 yıllık bilinen tarihinde Amasra; arkasındaki verimli ormanlarının ağacından eşyalar üretenlerin ve denizden aldığı balığı insana ikram edenlerin yaşadığı yerdir.

Eski yıllarda Şimşirden Kaşıklar ve Ev Eşyaları üreten, Balık avlayıp kurutan bu güzel liman kentinin insanları; deniz ticareti yoluyla bu değerleri bütün dünya ile paylaşmışlardır.

Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin Kalesidir.

“CANLI BALIK” İŞTE BU GELENEĞİN SÜRDÜRÜCÜSÜDÜR.
Amasra’nın Çekiciler Çarşısı’nda bulunan köhne bir balık lokantasında kendini yetiştiren Mustafa Amca (Mustafa AYYILDIZ) burada edinmeye başladığı engin tecrübelerini Küçük Liman kıyısında açtığı Canlı Balık Restaurant’ta devam ettirmiştir. 1992 yılında rahmetli olduktan sonra çocukları ve torunları, Mustafa Amcadan miras aldıkları tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüp bu günlere getirmişlerdir. İlk adı olan “CANLI BALIK RESTAURANT”ı 1945 yılında kazanan mekan, ismini 2003 yılında rahmetli Mustafa AYYILDIZ’ın adını yaşatmak için “MUSTAFA AMCA’NIN YERİ CANLI BALIK RESTAURANT” olarak değiştirmiştir. Gücünü aile bireylerinin birbirleri ile olan kuvvetli bağından alan mekan kısa sürede ismini, bulunduğu ilin sınırları dışına da taşıyarak Türkiye ve Dünyanın gözde mekanları arasına girmiştir.

KARADENİZ’İN LEZZETLİ BALIKLARIYLA AMASRA SALATASININ MUHTEŞEM UYUMU…
Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant, her mevsim taze balıkları ve deniz ürünlerini, unutulmayacak bir mönüde buluşturuyor. Seçkin deniz ürünleri, kusursuz servis ile sunuluyor. Bölgeye mahsus pişirme tekniği ile balığın sunumu birleşip bir de bu lezzete meşhur Amasra Salatası eklenince bu lezzetin tadına varanlar Mustafa Amca’nın yerinin tutkunu oluyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı diğer mekanlardan ayıran bir diğer özelliği de; işletme sahiplerinin kelimenin tam anlamıyla “işin mutfağında olmalarından” kaynaklanıyor. Müşteriye sunulan yiyeceklerin hazırlama aşamasından sunum aşamasına kadar işletme sahiplerinin elinden geçmesi lezzete yansıyan önemli özelliklerin en başında geliyor. Bu güzide mekanda servis gündüz saat 12:00’den gece 24:00’e kadar sürüyor.

Kategori
Konum

Kum, Mustafa Amca'nın Yeri - Canlı Balık Restaurant, Küçük Liman Caddesi, Amasra/Bartın, Türkiye

Kapalı
Bugün açık olduğu saatler: 13:00 - 00:30
 • Pazartesi

  13:00 - 00:30

 • Salı

  13:00 - 00:30

 • Çarşamba

  13:00 - 00:30

 • Perşembe

  13:00 - 00:30

 • Cuma

  13:00 - 00:30

 • Cumartesi

  13:00 - 00:30

 • Pazar

  13:00 - 00:30

Add a review